Planujesz budowę domu lub inwestycję?
Zostaw nam swój kontakt, a my odpowiemy Ci co możesz zyskać!
Uzupełnij formularz i czekaj na nasz telefon
Agrowłóknina to jeden z najprostszych i najbardziej skutecznych sposobów ochrony roślin, która może w ogrodzie pełnić wiele innych funkcji. Czym tak naprawdę jest ten rodzaj tkaniny, czym się charakteryzuje i jakie jego rodzaje możemy wymienić? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie.
Agrowłóknina jest systemem ochrony roślin, do której wykorzystuje się specjalne tkaniny o różnym stopniu grubości, wykonywane z włókien polipropylenowych. Mają nieregularną, splątaną strukturę ze specjalnymi rowkami, które pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza i przepływ wody. Agrowłókninę stosuje się zarówno w profesjonalnym rolnictwie, jak i na prywatnych działkach, w domowych ogródkach i ogrodach.
Agrowłókniny znajdziesz w ofercie wielu sklepów budowlano-ogrodniczych, takich jak, chociażby Bricoman w wielu wariantach i rozmiarach. To, czego potrzebujesz, to agrowłóknina 2m szeroka otulina ogrodowa biała czy agrowłóknina gruba na chwasty? Każdą z nich znajdziesz w tym popularnym sklepie.
Jeśli chodzi o zastosowanie agrowłókniny, mówimy o dwóch podstawowych zadaniach: to okrywanie i osłanianie roślin oraz do ściółkowania gleby. Do czego konkretnie używamy agrowłókniny?
Jak już teraz mogłeś zauważyć, agrowłóknina – w zależności od zastosowania – występuje w kilku różnych odmianach, Jakie rodzaje tego typu ochrony roślin można wymienić? Sprawdźmy.
Jaka agrowłóknina jest najlepsza i jaką wybrać, skoro w sklepach ogrodniczych można spotkać się z tak szerokim spektrum wyboru? Pamiętaj, że każdy kolor agrowłókniny oraz jej gramatura, ma inne zastosowanie. Oto, co należy wiedzieć.
Nie wiesz, jaką agrowłókninę wybrać? Stoisz przed dylematem: agrowłóknina czarna czy biała? Przede wszystkim kieruj się zadaniem, jakie ten system ochrony roślin ma spełnić w Twoim ogrodzie czy na działce. Pamiętaj, że kupując agrowłókninę, powinieneś też pomyśleć o jej solidnym montażu – przydadzą Ci się do tego takie akcesoria, jak kołki mocujące, nazywane też szpilkami lub kotwami. Warto też kupić większą ilość materiału (wystarczy zapas około 5-10%).
Po przeczytaniu naszego poradnika nie powinieneś mieć problemów z tym, żeby wybrać odpowiedni rodzaj agrowłókniny i umiejętnie zastosować ją w ogrodzie. Po tekstylne systemy ochrony roślin oraz takie materiały, jak agrowłóknina do piaskownicy, zawsze w najlepszej cenie, zajrzyj do sklepu Bricoman, a na pewno nie zawiedziesz się ofertą.