Planujesz budowę domu lub inwestycję?
Zostaw nam swój kontakt, a my odpowiemy Ci co możesz zyskać!
Uzupełnij formularz i czekaj na nasz telefon
Silikony, akryle, kleje czy piany to środki doskonałe do izolacji oraz montażu urządzeń i elementów. Ciekawą opcję stanowi pianka montażowa wodoszczelna. Jest prosta w użyciu, doskonale izoluje i jest wodoodporna. Do czego stosować pianę montażową wodoszczelną? Sprawdź!
Czym się różni pianka montażowa wodoszczelna wysokoprężna od niskoprężnej?
Pianka montażowa wodoszczelna to produkt poliuretanowy. Ten stosowany często w budownictwie polimer składa się z poliolu i izocyjanianu (pochodne ropy naftowej). Taki skład gwarantuje, że pianka poliuretanowa wodoszczelna jest wytrzymała, świetnie izoluje i jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, w tym wody. Pianka montażowa wodoszczelna może być wysokoprężna. Ten typ produktu cechuje się właściwościami rozpychającymi. Pianka po użyciu zwiększa objętość nawet o 220%! Nie należy więc wypełniać nią wnęk do końca – zostawiając przestrzeń na rozprężenie.
Drugi popularny typ to pianka mało rozprężna (niskoprężna). Te produkty reagują i zaczynają wiązać po zetknięciu z wilgocią z powietrza, czyli poza pojemnikiem. Jak sama nazwa wskazuje, produkt nie rozpręża się w takim stopniu, jak pianka rozporowa wysokoprężna. W tym przypadku to maksymalnie 60-70%.
Czy pianka poliuretanowa jest wodoszczelna?
Jeśli zastanawiasz się, czy pianka montażowa jest wodoszczelna – przedstawiamy kilka faktów na ten temat.
Po pierwsze, pianka montażowa zewnętrzna lub wewnętrza jest najczęściej odporna na wodę, także pod dużym ciśnieniem. Po drugie, niektóre pianki charakteryzują się wysoką przepuszczalnością i oddychalnością – jak pianka PUR otwartokomórkowa. W swojej strukturze przypomina ona gąbkę. Ten rodzaj materiału jest lekki i elastyczny, dlatego często stosuje się go wewnątrz budynku. Wykazuje on także pewną nasiąkliwość (szczególnie, gdy będzie namaczany przez dłuższy czas). Po trzecie, istnieją też inne pianki – zamkniętokomórkowe, które są cięższe i cechują się niską paroprzepuszczalnością. Ta piana jest sztywna i praktycznie nienasiąkliwa (często stopień nasiąkliwości porównuje się do styropianu). Wniosek: produkty jak pianka montażowa wodoszczelna odznaczają się wysokimi właściwościami hydroizolacyjnymi. Zawsze należy jednak zwracać uwagę na opis producenta, dotyczący danego materiału. Inaczej pracują bowiem pianki zamkniętokomórkowe, inaczej otwartokomórkowe. Wodoszczelność pianki montażowej określa się w barach – przykładowo 0,8 bar to 8 m słupa wody (mH2O).
Pianka montażowa wodoszczelna – zastosowanie
Wygodna w aplikacji i bezpieczna w użyciu pianka montażowa uszczelniająca ma wiele zastosowań w dzisiejszym budownictwie. Poniżej przedstawiamy kilka możliwości na to, jak wykorzystać ten przydatny produkt:
Pianka montażowa wodoszczelna dzięki swoim właściwościom pozwala na doskonałą izolację, uszczelnianie i wypełnianie. Sprawdź ofertę pian montażowych Bricoman i rozpocznij swoją przygodę z tym wygodnym i łatwym w aplikacji środkiem!
Validate your login